DR. SCHOLL VELVET SMOOTH

DR. SCHOLL VELVET SMOOTH

DR. SCHOLL VELVET SMOOTH


Dr. Scholl Velvet Smooth’un kurucusu Dr. William Mathias Scholl’dur. Bu markanın hikâyesi William daha 17 yaşındayken küçük bir ayakkabı dükkânında çalışması üzerine başlamıştır. Bu mağazada çalışmak için Chicago’ya 1899 yılında gitmiştir. Burada çalıştığı süre boyunca da rahat ayakkabı konularında uzmanlaşmıştır. Çünkü o kadar fazla sayıda ayak şikâyeti sorunu ile gelen insanlarla tanıştı ki bu da onu tıp fakültesine başlamasına teşvik etti. Burada ayak anatomisini ve de fizyolojisini öğrenmek isteyen William tıp fakültesine başladı. 1904 yılında da daha 22 yaşında iken doktor olmasından çok kısacık bir süre sonrasında ilk icadını yapmış ve bununda patentini almıştır. Bu icadı Foot-Eazer’dir. Ayak tabanını destekleyen ve rahatlatan ayakkabı içine yerleştirilen bir taban ürünüydü. Bunun ardından da William 1907 yılında Scholl Manufacturing Co. Inc. Şirketini kurmuştur.
William ardından 1912 yılında Illinois Ayak Hastalıkları ve Ortopedi Üniversitesini kurmuştur. Çok kısa süre sonra ise alanında ABD’de yer alan en önemli eğitim kurumu haline gelmiştir. Bu üniversitede ücretsiz bir şekilde ayak muayeneleri yapmıştı. 20lerde ise ayak anatomisi bakımı için özel olarak tasarlanan ilk ayakkabı serisini oluşturmuştur. Yaklaşık on yıl sonra da Dr. Scholl şişen bilekler ve de varisli damarlar için onları rahatlatmak adına sıkıştırma çorabı üretmiştir. 40’lı yıllarda ise Dr. Scholl tabanları üretilmiştir. Üretilen bu tabanlar ardından pazarlanmış ve kısa bir süre sonra da şirketin en çok satan ürünü unvanını almıştır.
William 60’lı yıllarda da en büyük atılımını gerçekleştirmiş ve Scholl Pescura sandaletlerini anatomik olarak tasarlayarak ayak tabanı geliştirmiştir. Bu tasarladığı ürün ayaklarla her adımda adeta bir uyum göstermekteydi. Ardından da 1968 yılında William Scholl 86 yaşında iken hayatını kaybetmiştir. William Scholl’un hayatı boyunca ki en büyük hedefi ayak bakımı ile beraber insanların konforunu, refahını ve en önemlisi sağlığını nasıl geliştirebilirim olmuştur. Bu hedefini şirkete miras bırakan William, vefatından sonra da şirketi her daim ayak bakımları ile ilgilenmeye kendini adamıştır.
Scholl önemli İtalyan tasarımcılar tarafından da dizayn edilmekte ve büyük caddelerde ki mağazalarda da satılmaktadır. Burada satılan ürünler yeni ayak giyim serilerine aittir. Scholl’ün bu serisi doğru konfor, stil ve teknoloji dengesi içeriğinde her şeye sahiptir. Scholl, tarihi kurucusunun tutkusundan aldığı destek ve felsefe ile halen devam etmektedir. Ayaklarınıza hak ettiği değeri ve bakımı sunarak insanlara sağlık ve konforu sunmak amaçlarıdır.
Scholl, geniş ürün yelpazesi bulunan ve herkes tarafından beğeniyle kullanılan bir markadır. Ürün çeşitleri; Dr. Scholl Velvet Smooth Express pedi elektronik ayak törpüsü, Dr. Scholl gel active günlük tabanlık(kadınlar için), Dr. Scholl gel activ günlük tabanlık(erkekler için), Dr. Scholl gel activ iş tabanlığı (kadınlar için), Dr. Scholl gel activ iş tabanlığı(erkekler için), Dr. Scholl nasır yastığı, Dr. Scholl yumuşak nasır pedi ve Dr. Scholl gel activ spor tabanlığıdır. Bu ürünler Dr. Scholl ürünlerinin sadece bir kısmıdır.
En çok tercih edilen ürün olan Dr. Scholl Velvet Smooth Express pedi elektrikli cihaz sistemine sahip bir üründür. Bu cihazın mikro silindirleri de sertleşmiş derinizi yumuşacık bir şekilde kaldırarak ayağınızın muhteşem ve pürüzsüz bir şekilde görünmesini ve bunun ardından da yumuşacık olabilmesini sağlamaktadır. Dr. Scholl Velvet Smooth hasarlı bölgeye uygulanmalıdır. Hafif ve ortaya doğru bir baskı ile beraber sürekli bir hareketle nazikçe ayağınıza sürülmelidir. Faydası ise muhteşem ve pürüzsüz bir görüntü ve de yumuşacık olan ayaklardır.
Birde Dr. Scholl Velvet Smooth Tırnak bakım seti bulunmaktadır. Bu ürünün de faydası hem el ve hem ayağınızın tırnaklarında mükemmel bir görüntü oluşturmaktadır. Bu ürünle beraber günlük bakım ritüelinizi tamamlayacak ve bakımlı ellere kavuşacaksınız. Ürün başlık ve tırnak bakım yağı ile beraberdir. 3 farklı başlığı bulunur ve bu başlıklarla da tırnaklarınızı törpüleyebilirsiniz. Bu sayede de tırnaklarınız törpülenir, düzeltilir ve parlatılacaktır. Ardından tırnaklarınızda ki bu mükemmel pürüzsüzlükte ki görünümü 7 yağ kompleksine sahip olan tırnak bakım yağı ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.